اخبار

همدان میزبان چهلمین نشست اعضای وابسته سازمان جهانی گردشگری و پایتخت گردشگری کشورهای آسیایی در سال ۲۰۱۸
آثار باستانی موجود در این شهر و طبیعت بکر آن موجب شده تا این شهر را به منطقه ای جذاب برای گردشگری بدل کند علاوه بر این که بزرگان و فرهیختگان بسیاری از این خطه برخاسته اند که در تاریخ ایران شناخته شده اند که از جمله می توان به ابوعلی سینا، عین القضاه همدانی، باباطاهر و بسیاری دیگر از سخنوران و دانشمندان نام برد و همیشه مهد علم و فرهنگ بوده است.
ماموریت غیرممکن جذب ۲۰میلیون توریست
مقامات پیشین و کنونی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همواره بر تحقق سند چشم‌انداز ۱۴۰۴ در حوزه گردشگری تاکید کرده‌اند و این در حالی است که مهم‌ترین هدف پیش‌بینی شده در این سند برای صنعت گردشگری، دستیابی به رقم ۲۰ میلیون گردشگر ورودی است.
زیرساخت های صنعت گردشگری کشور در مرحله بسیار ابتدایی است
رئیس کمیسیون چشم‌انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام معتقد است، زیرساخت های صنعت گردشگری کشور همچنان در مرحله بسیار ابتدایی است و باید با تقویت ابعاد سخت افزاری، نرم افزاری و مغزافزاری آن را توسعه داد.
استقبال از ایده‌های جدید گردشگری در شهر تهران/ به موضوع گردشگری تهران درست پرداخته نشده است
سال‌هاست مساله میراث فرهنگی و قطب‌های گردشگری در تهران در نقطه کور گردشگری کشور قرار دارد این در حالی است که تهران مراکز بسیار متعدد با قدمت تاریخی دارد اما متاسفانه به دلیل عدم اطلاع رسانی صحیح آنطور که باید مورد توجه گردشگران قرار نمی گیرد .
برندسازی رشت از شعار تا واقعیت؛ شهری که سرمایه پران است
رشت از بیرون چگونه دیده می‌شود؟