اخبار

گردشگری رتبه اول اشتغالزایی را کسب کرد
وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه هفت مسیر ایرانگردی برای توریست ها تدوین شد گفت: رتبه اول میزان اشتغال در سال ۹۵ به صنعت گردشگری اختصاص داشته با اینکه در آن زمان این صنعت کمتر مورد توجه بوده است.
کاهش ٢٥درصدی هزینه‌های سفر به جزیره کیش
معاون گردشگری سازمان منطقه آزاد کیش از کاهش ٢٥ درصدی متوسط هزینه‌های سفر به جزیره کیش خبر داد.
فراخوان شعار سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری اعلام شد
رئیس مرکز روابط‌عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری از استادان دانشگاه، هنرمندان و صاحب‌نظران دعوت به‌عمل می‌آورد تا نسبت به ارسال شعارهای پیشنهادی خود با رویکرد معرفی ایران مشارکت کنند.»
ردپای چینی بر اقتصاد گردشگری جهان
در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجه و تعداد بسیار زیاد چینی‌هایی که به خارج از این کشور سفر می‌کنند، موجب شده اهمیت اقتصادی جذب چینی‌ها برای کشورهای مقصد سفر آنها بیشتر شود و کشورهای زیادی سعی در جذب آنان داشته باشند. از این رو، بلومبرگ در گزارشی به اهمیت گردشگران چینی و اثرگذاری آنان بر اقتصاد کشورهای مقصد سفرشان پرداخته است.
تاثیر صنعت هوانوردی و سفر در تولید ناخالص داخلی جهان
مجمع جهانی اقتصاد در گزارشی که به تازگی منتشر کرده است به بررسی وضعیت امنیت سفر و آثار آن بر صنعت سفر پرداخته، هزینه‌های فزاینده بخش امنیت در حمل و نقل مسافران و به‌ویژه در بخش هوایی را مورد واکاوی قرار داده و به اهمیت صنعت گردشگری در اقتصاد جهانی از نظر ارزش افزوده‌ای که به تولید ناخالص داخلی جهان اضافه می‌کند و شغل‌هایی که این صنعت به‌طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده، اشاره کرده است.