تاریخ: ۱۳۹۶/۰۶/۰۵

بارسلونا، شهری استوار بر برندهایی شاخص

بارسلونا، شهری استوار بر برندهایی شاخص

 

بارسلونا به عنوان یک شهر رومی تاسیس شد و بعدها پایتخت کنت‌های بارسلون گشت. پس از پیوستن به پادشاهی آراگون یکی از شهرهای مهم امپراتوری آراگون بود. این شهر در طول تاریخ خود بارها مورد تصرف قرار گرفت. امروزه بارسلون یکی از مراکز مهم فرهنگی و به یکی از مقصدهای اصلی گردشگران بدل گشته و از میراث فرهنگی غنی برخوردار است. از سوی دیگر این شهر به سبب بناهای معمارانی چون آنتونیو گائودی و لوییز دومانچه ای مونتانر که به عنوان میراث جهانی یونسکو انتخاب شده‌اند شهرت دارد.

بارسلونا سرزمین کاتالان‌ها‌ ، شهری زیبا پر‌جنب‌جوش و شاد و سرزنده ، شهر گیتار‌نوازان دوره‌گرد ، بهشت آفتاب‌های دلچسب و آبی زیبای مدیترانه، شهر معماری‌های عجیب و خیره‌کننده با قدمتی چهار هزارساله ، شهر گائودی و شهر اف-سی بارسلونا. و همچنین مقراصلی اتحادیه کشورهای دریای مدیترانه می باشد.

بارسلونا پایتخت اسپانیا ، ششمین شهر پرجمعیت اتحادیه اروپا و بزرگ‌ترین کلان شهر اروپا در کنار دریای مدیترانه است.

بارسلونا ترکیبی از پیشرفت هنر (آوانگارد) و تاریخی با قدمت چهار هزار سال(دوران نوسنگی) را در خود دارد.

برند ورزشی :

باشگاه بارسلونا که بیشتر بخاطر تیم فوتبال آن شهرت جهانی دارد. تیم فوتبال بارسلونا یکی از سه تیمی است که هرگز به دسته‌ای پایین تر از لالیگا سقوط نکرده است و بعد از رئال مادرید پرافتخارترین تیم اسپانیا است.

برند تاریخی :

بهترین بنا و معروف‌ترین کار آنتونیو گائودی کلیسای ناتمام ساگرادا فامیلیا نماد بین‌المللی بارسلونا می باشد .علاوه بر آن دو شاهکار معماری خانه کاسا میلا و پارک گوئل در این شهر از گائودی موجود می باشد.

برند تفریحی :

سواحل بارسلونا

لقب بهترین ساحل شهری دنیا به بارسلونا تعلق گرفته است.وجود غریق نجات در همه ی نقاط این ساحل به شما این امکان را میدهد که با خیال راحت از شنا در مدیترانه لذت ببرید.

مراکز خرید خیابان لارامبلا :

خیابان لارامبلا و میدان کاتالونیا قلب تپنده‌ شهرند؛ جایی که چکیده‌ بارسلون را در آن خواهید دید: از یک طرف نوازندگان و نقاش‌های خیابانی، گل‌فروش‌ها و مغازه‌های کوچک سوغاتی فروشی و کلیسا‌ها و بنا‌های قدیمی چشم و گوش‌تان را نوازش می‌کنند و از طرف دیگرِ لارامبلا هم به مرکز‌خرید‌ها، رستوران‌ها و کافه‌ها و قایق‌های شناور بر مدیترانه می‌رسید.

برند شهر هوشمند :

بستر فیبر نوری برای خدمات اینترنت به صورت مستقیم ، استفاده از خودروهای برقی ، سیستم یکپارچه‌ای از سنسورهای مخصوص برای مکان‌های پارک آزاد خودرو  ، سنسورهای به کار رفته در تیرهای چراغ برق برای کاهش مصرف انرژی و افزایش عمر لامپ‌ها- و سنسورهایی که برای دریافت اطلاعاتی نظیر وضع هوا و میزان آلودگی آن در این تیرها نصب شده است. کمک گرفتن از اطلاعات سنسورها در پارک های بارسلون که امکان بارش باران در بخش‌های مختلف بررسی شده و آبیاری فضاهای سبز پارک‌ها تنها در صورت لزوم و به مقدار کافی انجام شودکه بدین ترتیب باعث کاهش مصرف آب می شود.

بارسلونا اروپای تمام‌عیار است؛ هم موزه و آثار معماری و تاریخی دارد، هم دریا و ساحل و آفتاب دارد، هم شب‌های زنده و بیدار. هم مرکز خرید و تفریح و رستوران و کافه. دیدنی‌های بارسلونا از خیابان‌هایش شروع می‌شوند....