تاریخ:۱۳۹۶/۱۱/۰۱

نمایش گردشگری ایران در سرزمین ماتادورها

نمایش گردشگری ایران در سرزمین ماتادورها

به گزارش روابط عمومی یادآفرین، سی و هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری "فیتور" ۲۷ دی تا یکم بهمن در پایتخت اسپانیا برگزار میشود .

رویدادی که همه ساله در کانون توجه فعالان صنعت گردشگری قرار دارد و پای متخصصان این عرصه را به این کشور باز می کند.

بخشی از ظرفیت‌های گردشگری و صنایع دستی ایران از امروز در سی و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری اسپانیا موسوم به «فیتور» با حضور«علی‌ اصغر مونسان» معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به نمایش گذاشته شد .

در این نمایشگاه که با حضور «فیلیپ ششم» پادشاه اسپانیا و شماری از مقام های گردشگری کشورهای شرکت کننده گشایش یافت، 165 کشور جهان جاذبه ها و ظرفیت های گردشگری خود را به متخصصان و شرکت های فعال در این بخش عرضه کردند.
براساس آمار اعلام شده، حدود 245هزار نفر از جمله 134 هزار نفر از متخصصان بخش گردشگری و مناطق مختلف جهان و اسپانیا در این نمایشگاه پنج روزه حضور خواهند داشت.

ایران نیز از جمله شرکت کنندگان در این نمایشگاه است که امسال 23 تور اوپراتور و 1هنرمند صنایع دستی‌ بااجرای کار زنده، بخشی از ظرفیت ها، امکانات و جاذبه های گردشگری و هنری کشور را به نمایش می گذارند.
افزون بر آن، نمایندگان راهنمایان تور ایران و سازمان بین المللی گردشگری، کانون جهانگردی به عنوان مجری غرفه ایران نیز در این نمایشگاه حضور دارند.

ارائه پوستر، کتابچه و نرم افزارهای چند رسانه ای حاوی اطلاعات گردشگری و جاذبه های تاریخی، طبیعی و دیدنی ایران و معرفی صنایع دستی، از جمله برنامه های غرفه ایران در نمایشگاه فیتور خواهد بود . همچنین تصاویری از آثار تخت جمشید، هنر قلمکاری و جاذبه های طبیعی ایران به نمایش گذاشته شد ه است.

نمایشگاه فیتور مادرید به عنوان یکی از نمایشگاه های اصلی و مهم صنعت گردشگری جهان طی روزهای 27 دی ماه الی اول بهمن ماه سالجاری در مساحتی به وسعت بیش از 65 هزار متر مکعب و با حضور 10 هزار شرکت از بیش از 165 کشور جهان برگزار می شود و حدود 245 هزار نفر از جمله 134 هزار نفر از متخصصان بخش گردشگری از آن بازدید می کنند.
فیتور"در معادلات بازار گردشگری کشورهای امریکای لاتین،اسپانیا،پرتغال،افریقا و اسیا نقش موثری ایفا می کند ومکانی برای معرفی مقاصد جذاب و جلب توجه جهانی است.
معاون گردشگری کانون جهانگردی و اتومبیلرانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت:گپ و گفت و پرزندت دستندرکاران صنعت گردشگری ،اژانس ها،گردانندگان تور،هتل ها و کارشناسان در کنار بازدیدهای علاقمندان،این نمایشگاه را به رویدادی متنوع و تجاری در ابعاد بین المللی مبدل کرده است.
عبدالرضا اسلامی افزود:فعالان گردشگری ایران هم در سالهای اخیر حضور پررنگی در فیتور داشته اند و بر تجربیات جهانی خود افزوده اند.

او گفت:کانون جهانگردی و اتومبیل رانی که به نمایندگی از سازمان میراث فرهنگی برنامه ریزی و مدیریت نمایشگاههای خارجی را برعهده دارد،امسال هم با برای فیتور ۲۰۱۸ زمینه حضور فعالان صنعت گردشگری ،شرکت ها و دفاتر خدمات مسافرتی مطرح را فراهم کرده است.

اسلامی افزود:در غرفه ایران برنامه های متعدد و متنوعی نظیر نشست های تخصصی و عمومی،موسیقی سنتی،کارگاه ساخت و تولیدصنایع دستی،لباس های محلی،غذاهای بومی و اجراهای فرهنگی،برنامه ریزی شده است.مراسم شب ایرانی نیز برنامه جنبی فیتور است که کانون جهان گردی و اتومبیل رانی ان را برگزار خواهد کرد.

(تعداد بازدید : 438)
منبع:توریسم آنلاین
نظرات:
هنوز نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفر باشید.